Натискът върху Рой Ходжсън се увеличава, след като Брайтън разби съперниците си Кристъл Палас
Breaking News | 2024-02-03 | 20:08:33

Рой Ходжсън изпадна в беда, след като Кристъл Палас падна до обезсърчаващо поражение с 4-1 от ожесточените си съперници Брайтън във Висшата лига.

Голове на Люис Дънк, Джак Хиншелууд, Факундо Буонаноте и Жоао Педро отново оставиха бъдещето на ветерана бос на Eagles под лупа.

Палас уволни предишния си мениджър, Патрик Виейра, след загуба с 1-0 в този мач през миналия сезон, така че Ходжсън, със серия от само четири победи от 17 мача, може да е на тънък лед.

76-годишният играч е затруднен от отсъствието на Еберечи Езе поради контузия, докато другият му ключовият човек, Майкъл Олизе, беше счетен за достатъчно годен само за резервната скамейка.

И все пак, когато Олизе беше изпратен на полувремето, неговият отбор вече губеше с 3-0, а крилото издържа само осем минути преди да дръпне отново.

Късен гол на Жан-Филип Матета не можа да прикрие недостатъците в болната страна на Ходжсън, а загубата на капитана Марк Гуехи от контузия в коляното през първото полувреме просто усложни един напълно скапан ден за Eagles.

Ако Брайтън страдаше от махмурлук от мача си с 4-0 в средата на седмицата срещу Лутън, те го преодоляха за двойно по-бързо време.

С първата си атака и само две след минути Tariq Lamptey наложи корнер отляво, Pascal Gross вкара топката и Dunk леко избута Joachim Andersen, когато се извиси над него и погледна мрежата. отзад и когато центриране на Педро намери Буонаноте, най-ниският играч на терена засече с глава право към Дийн Хендерсън. в средата на първото полувреме, за да бъде заменен от подписалия в крайния ден Адам Уортън.

Отсъствието на Гуехи беше силно усетено, когато 18-годишният Хиншелууд, който самият не беше висок като баскетболист, се намеси в центриране с глава от Лампти.

Само 86 секунди по-късно бяха три, след като дебютантът Уортън бе изваден от Грос, който се разкрачи напред, преди да се подхлъзне в Буонаноте, за да отбележи.

Уплашените фенове на Палас се разгърнаха. техният банер против борда, който за първи път беше излъчен по време на мача с 5-0 срещу Арсенал преди две седмици.

Лесно беше да се види къде се крият разочарованията им. Те трябваше да изчакат до добавеното време на първото полувреме за първия удар на своя отбор в гняв, опит от далечна дистанция на Джеферсън Лерма, който беше отразен встрани.

Когато Олизе, който вероятно не беше далеч във форма, накуцваше , скандирания „не знаеш какво правиш“ се чуха отстрани. Феновете на Брайтън, които никога не се срамуваха да се наслаждават на нещастието на своите съперници, отговориха със „Супер Рой Ходжсън“.

Кратко, закъсняло вълнение в Двореца видя Матета да забива с центриране на Андерсен, но няма надежди за завръщане бяха разбити, когато Педро изигра едно-две с Дани Уелбек и се нареди да довърши Eagles.